Dzisiaj jest Poniedziałek 20 listopada 2017
tel. 32 332 63 77 e-mail: redakcja@przegladlokalny.eu

Trzy kolory. Sukces

Garda Gierałtowice wygrała klasyfikację klubową Pucharu Polski Juniorów w Grudziądzu. Podopieczni Adama Spiechy wracali na Śląsk w podniesiony głowami, mając w swych szeregach złotego, srebrnego i brązowego medalistę. Medal z najcenniejszego kruszcu wywalczył Tomasz Otworowski, srebro zdobył Patryk Szeszko, z kolei na najniższym stopniu podium stanął Mateusz Wuzik.

Droga juniora Tomasza Otworowskiego do mistrzostwa w wadze 81 kg składała się z trzech etapów. Na początek zawodnik Gardy jednogłośnie wypunktował Olecha Bułkę z łódzkiego Widzewa. Następnie, również 3:0 wygrał z Maciejem Małyszem reprezentującym Start Częstochowa, a w finale potwierdził wysoką formę zwyciężając na punkty Łukasza Paśniewskiego ze Startu Włocławek.

Patryk Szeszko (junior, waga 91 kg) również stoczył w Grudziądzu trzy walki. Pierwszą wygrał jednogłośnie z Szymonem Stefańskim (Wisła Tczew), w drugiej również 3:0 wypunktował Kacpra Nowickiego (BT Szamotuły), z kolei w finale po zaciętym pojedynku przegrał 1:2 z Bartłomiejem Mazurem (MKS II LO Chełm).

Trzeci junior w Gierałtowic - Mateusz Wuzik (waga 64 kg) rozpoczął od jednogłośnego pokonania Konrada Grymaszewskiego (Spartakus Szczecin), by w półfinale ulec 0:3 Kacprowi Niewiadomskiemu (KS Raszyn/SMS Warszawa).

Gardę reprezentował również Remigiusz Skoczyński, który przegrał swoją walkę 1:2 ze Stanisławem Skorupskim (Champion Włocławek).

PiSk / Foto: Garda