Dzisiaj jest Wtorek 22 maja 2018
tel. 32 332 63 77 e-mail: redakcja@przegladlokalny.eu

Ucieczka przed policją nie popłaca

W ostatnich tygodniach to kolejny przypadek, gdy kierowca nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przed oznakowanym radiowozem. Tym razem  "śmiałkiem" okazał się 44-letni knurowianin
4 maja około godziny 17.30 przy ul. Mickiewicza w Knurowie patrol drogówki podjął próbę kontroli osobowego peugeota. Kierujący nie zatrzymał się na wezwanie i rozpoczął ucieczkę. W ślad za nim ruszył radiowóz. Kierowca mimo wszystko próbował uciec przed pościgiem. Jego próba spełzła na niczym, szybko został zatrzymany. 44-latek nie potrafił racjonalnie wyjaśnić przyczyn swego zachowania.
W sprawie wszczęto dochodzenie. Mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.
Komenda Miejska Policji w Gliwicach przypomina, że zgodnie ze znowelizowanym kodeksem karnym, od 1 czerwca 2017 roku sąd orzeka obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wobec sprawców m.in. niezatrzymania się do kontroli (art. 178b kk). Jest to przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.
/kmp gliwice/

Galeria

wstecz