Dzisiaj jest Sobota 17 marca 2018
tel. 32 332 63 77 e-mail: redakcja@przegladlokalny.eu
Foto: SP "Prochownia 1910"

Włamanie do R116b

Schrony w Nieborowicach mają fascynującą historię i potencjał, by stać się atrakcją turystyczną. Zanim to jednak nastąpi, najpierw opiekunowie obiektów muszą odeprzeć najazd złodziei
Stowarzyszenie Paramilitarne "Prochownia 1910" nie ustaje w staraniach, by przywrócić Grupę Bojową "Nieborowice" zbiorowej pamięci. Dzięki darom i datkom odgruzowała i zabezpieczyła schrony Regelbau 116b i Sonderwerk-I. Cieniem na radości z każdego najmniejszego postępu w pracach kładą się wizyty nieproszonych gości. W tym roku to już kolejny raz, gdy złodzieje włamują się do obiektów, niwecząc pracę społeczników.
Ostatnie zatrzymanie na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy na rowerach wywozili worek zaprawy cementowej, dwa kije od szczotek i rulon materiału na plandekę, nie ostudziło zapału kolejnych śmiałków.
Tym razem włamywacze wycięli jedynie kratę, broniącą dostępu do R116b. Ukraść nie mieli w zasadzie co, bo o to postarali się poprzednicy...
Stowarzyszenie po raz kolejny apeluje, by zwracać uwagę na podejrzanych ludzi, kręcących się w pobliżu schronów, i zgłaszać takie przypadki policji lub członkom "Prochowni 1910" (tel. 669 704 459).
/g/ 

Galeria

wstecz