Dzisiaj jest Wtorek 22 maja 2018
tel. 32 332 63 77 e-mail: redakcja@przegladlokalny.eu

Wyrosną domy na placu po PEC-u

Jak wszystko dobrze pójdzie, na terenie po ciepłowni PEC w sąsiedztwie alei Lipowej „wyrośnie” osiem mieszkalnych bloków
Jakiś czas temu został podpisany akt notarialny między miastem a katowicką firmą Dombud SA. Kosztem dokładnie 1 687 043 zł Dombud stał się właścicielem ponaddwuhektarowego terenu, na którym jeszcze dekadę temu istniały zabudowania ciepłowni Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. 
Nowy właściciel zobowiązał się do zagospodarowania „placu po PEC-u” w ciągu pięciu lat od dnia nabycia gruntu. Plany ma ambitne. 
- Na podstawie opracowanego projektu architektonicznego, na terenie po byłej ciepłowni PEC powstanie zespół ośmiu budynków wielorodzinnych, czterokondygnacyjnych, które pomieszczą zarówno lofty jak i mieszkania dwu oraz trzypokojowe – informuje knurowski Urząd Miasta. - Koncepcja założenia urbanistycznego zakłada uzupełnienie całości siecią parkingów i ciągów pieszych oraz obiektami tzw. małej architektury, w tym zielenią.
Zgodnie z wolą miasta, ten obszar przeznaczony jest pod budownictwo mieszkaniowe. W listopadzie magistrat rozpoczął procedurę, której celem było znalezienie inwestora. Akt notarialny to symboliczny koniec tej formalnej części zamierzeń. Ich prawdziwym finałem będzie nowe osiedle.
/bw/
Wizualizacje: Pracownia Projektowa HIKO (Paniówki)

Galeria

wstecz