Dzisiaj jest Piątek 25 maja 2018
tel. 32 332 63 77 e-mail: redakcja@przegladlokalny.eu

Wysokie loty orlików

Jak zimą urozmaicić młodym piłkarzom oczekiwanie na wznowienie rozgrywek ligowych? Jednym ze sposobów może być organizacja turniejów halowych.
To dość popularna forma rywalizacji, szczególnie wśród najmłodszych adeptów sztuki piłkarskiej. Ostatnio skorzystali z niej chłopcy urodzeni w 2008 roku, odpowiadając na zaproszenie Akademii Piłki Nożnej i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. 
W szczygłowickiej hali zaprezentowało się osiem zespołów. Połowa z nich złożona była z miejscowych, którzy reprezentowali APN i Concordię. 

Organizatorzy zaproponowali najbardziej sprawiedliwy system rozgrywek - każdy z każdym - i po siedmiu godzinach rywalizacji, najbardziej okazały puchar trafił do rąk kapitana Górnika Zabrze. Podopieczni Tomasza Machy zaprezentowali momentami dojrzały - jak na swój wiek - futbol. I przede wszystkim skuteczny. Zarówno w defensywie, jak i przed bramką rywali. „Górnicy” w siedmiu meczach nie stracili gola, strzelając ich aż 17. 

Najlepszej drużynie poważny opór stawili knurowscy Akademicy osiągając bezbramkowy remis. Remisem, ale 1:1 zakończył się również mecz APN I Knurów z Gwarkiem Zabrze, co spowodowało, że podopieczni Adriana Kasprzyka zajęli drugie miejsce. 
Na piątym miejscu zostali sklasyfikowani zawodnicy Concordii, którzy mogli się pochwalić trzema zwycięstwami i remisem, o dwóch porażkach nie wspominając. 

Końcowa klasyfikacja: 1. Górnik Zabrze, 2. APN I Knurów, 3. Gwarek Zabrze, 4. Champions Gliwice, 5. Concordia Knurów, 6. MOSiR Czerwionka, 7. APN II Knurów, 8. APN III Knurów. 

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Igor Soberka (APN I), miano najlepszego bramkarza przypadło Karolowi Gramali (APN III), z kolei królem strzelców został Jakub Nowowiejski (Gwarek). 
Zdjęcia z turnieju możecie zobaczyć TU
PiSk / Foto: Piotr Skorupa 

wstecz