Dzisiaj jest Wtorek 20 marca 2018
tel. 32 332 63 77 e-mail: redakcja@przegladlokalny.eu

Złodziej okradł chorą dziewczynkę

- Złodzieju, czy możesz spojrzeć w lustro ze świadomością, że okradłeś chore dziecko? – pyta zbulwersowana Dorota Lora, wolontariuszka i organizatorka zbiórki dla Joasi Mierzwy
W jednym z knurowskich sklepów nieznany sprawca ukradł puszkę z pieniędzmi przeznaczonymi na leczenie Joasi Mierzwy. Dziewczynka od kilku miesięcy jest intensywnie rehabilitowana. 
- Jej jedyną szansą na powrót do zdrowia są datki od ludzi o dobrym sercu – tłumaczy Dorota Lora. – Dlatego nie potrafię zrozumieć, jak ktoś mógł okraść chore dziecko!
Kradzież zgłoszono na policję, ale istnieje ryzyko, że złodziej może wykorzystać puszkę do kwestowania. Dlatego organizatorzy przypominają: obecnie nie jest prowadzona żadna zbiórka, wszelkie akcje są nagłaśniane przez internet. Na co dzień puszki znajdują się w sklepach, salonach kosmetycznych, restauracjach i innych lokalach. Wolontariusze mają identyfikatory, kamizelki, a każda puszka ma nienaruszoną plombę. Do odbierania puszek upoważnione są tylko cztery osoby: mama Asi Marlena Mierzwa, Dorota Lora, Kacper Kubik i Żaneta Wesołowska.
- Jeśli ktoś z Was zauważy osobę kwestującą na rzecz Joasi, proszę dzwonić na policję – prosi Dorota Lora. 


Foto: arch. prywatne

Galeria

wstecz