Dzisiaj jest Niedziela 22 kwietnia 2018
tel. 32 332 63 77 e-mail: redakcja@przegladlokalny.eu

Złota Rękawica dla Damiana Durkacza

Tradycyjny turniej o Złotą Rękawicę Wisły był dla wielu pięściarzy ostatnim akordem roku 2017.
Roku udanego m.in. dla knurowianina Damiana Durkacza, który jako jedyny Polak zdobył medal (brązowy) mistrzostw Europy. Podopieczny Ireneusza Przywary nie zawodził również w innych turniejach, a miniony rok zakończył z przytupem wywożąc z Krakowa wspomnianą złotą rękawicę. Pięściarz Spartana Knurów wywalczył prestiżowe trofeum po finałowym zwycięstwie w I rundzie przez rsc Doriana Sławińskiego (Gwardia Wrocław).
Trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej zajęła Garda Gierałtowice, którą w finałach reprezentowali następujący zawodnicy: Kamil Kołodziejski (pokonał w finale 3:0 Kacpra Laszczyka z mazowieckiego OZB), Marcin Trybalski (wypunktował jednogłośnie swojego klubowego kolegę Tomasza Otworowskiego), Patryk Szeszko (zwyciężył 3:0 Yuriya Sida z Lwowa).
Po walkach półfinałowych z turniejem pod Wawelem pożegnało się dwóch innych zawodników Gardy: Mateusz Wuzik i Remigiusz Skoczyński.
PiSk / Foto: Piotr Skorupa