Dzisiaj jest Sobota 17 marca 2018
tel. 32 332 63 77 e-mail: redakcja@przegladlokalny.eu

Zmiany, zmiany, zmiany

Trwają wakacje: szkolne korytarze opustoszały, dzwonek ucichł, nauczyciele odpoczywają od niesfornych uczniów. Czas odpoczynku to w  wielu szkołach tradycyjny moment na rozpoczęcie prac remontowych
Przebudowa  szatni i sali lekcyjnych, montaż podjazdów, naprawy dachu - reforma oświata wymusiła na oświacie remonty, które dostosują budynki do nowo przyjętych uczniów. 
W Knurowie prawa wre w większości placówek. Remontowy „spokój” mają tylko Miejskie Przedszkole nr 3 oraz Miejskie Gimnazja nr 1 i 4. Remonty powinny zakończyć się wraz z początkiem roku szkolnego. 
Podczas wakacji planowana jest również przebudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gierałtowicach. Remontem zajmie się Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane ERBUD z Rybnika. Koszt to ponad milion złotych. Zakres prac jest spory, obejmuje m.in. nadbudowę o dwie kondygnację istniejącego segmentu oraz adaptację pomieszczeń do nowych funkcji.  
W gminie Pilchowice niedługo ruszą  prace modernizacyjne przy Zespołach Szkolno-Przedszkolnych w Stanicy i Wilczy. Trwają postepowanie przetargowe.
We wrześniu uczniowie wrócą do odnowionych szkół. Przywitają je świeżo wymalowane sale, nowe posadzki i sale oraz… dodatkowe piętra. 
Jb, foto: Justyna Bajko


Remonty 
w miejskich przedszkolach,  szkołach podstawowych oraz gimnazjach: MP-2 - przebudowa pomieszczeń po żłobku na potrzeby nowych sal przedszkolnych, w tym remont kuchni, jadalni oraz placu zabaw, wymiana parapetów, zabezpieczenie grzejników, malowanie niektórych pomieszczeń oraz wymiana drzwi bocznych ewakuacyjnych; MP-7 - malowanie pomieszczeń przedszkolnych i zapleczy w budynku przy ul. Dąbrowskiego oraz montaż płotków przeciwśnieżnych na dachu budynku i podjazdu dla wózków dziecięcych, a także remont sanitariatu dla dzieci przy ul. Ogana; MP-12 - malowanie sali zabaw dla dzieci, remont drogi wjazdowej do przedszkola od bramy do rampy; MP-13 - naprawa pokrycia dachu, wymiana płytek przed bramką; MSP-1 - malowanie parteru w budynku głównym szkoły oraz montaż hydrantów w piwnicach i na stychu w bocznych skrzydłach; MSP-2 - remont II piętra szkoły, termomodernizacja: wymiana stolarki okiennej i docieplenie sali gimnastycznej oraz łącznika, uzupełnienie tynku w szatni oraz na korytarzu, malowanie sali „Radosna szkoła” i szatni przy bloku sportowym; ZSP - remont sali lekcyjnej nr 13 – malowanie i wymiana wykładziny, malowanie świetlicy szkolnej, wykonanie lamperii na korytarzach szkolnych; MSP-4 - wymiana stolarki okiennej oraz remont i modernizacja archiwum; MSP-6 – wymiana stolarki okiennej i instalacji c.o. oraz przystosowanie sali nr 4 na potrzeby oddziału przedszkolnego; MSP-7 - wymiana instalacji c.o. i malowanie pięciu sal lekcyjnych, dwóch toalet oraz szatni przy sali gimnastycznej; MSP-9 - malowanie trzech sal lekcyjnych i łazienki oraz odwodnienie na zewnątrz budynku od strony MG-3, remont szatni po stronie MG-3; MG-2 - malowanie pomieszczeń po wymianie instalacji elektrycznej.Galeria

wstecz