Dzisiaj jest Poniedziałek 23 kwietnia 2018
tel. 32 332 63 77 e-mail: redakcja@przegladlokalny.eu

Zrobili to!

14-latkowie reprezentujący knurowską Akademię Piłki Nożnej awansowali do 1. ligi wojewódzkiej.
Przed sezonem trener Michał Grodoń powiedział na naszych łamach: 

- (...) Poprzedni sezon w II lidze był dla nas bardzo trudny, ale cały okres poprzedzający tegoroczny sukces to zbieranie kolejnych doświadczeń i nauka właśnie po to, aby zadomowić się w elicie. Myślę, że jesteśmy obecnie na zupełnie innym etapie, zawodnicy zrobili duży krok w przód pod kątem techniki, motoryki czy świadomości taktycznej, ale realnie zweryfikuje nas dopiero liga. Osobiście nie mogę doczekać się kolejnych spotkań z jednymi z najlepszych drużyn na Śląsku i jestem pewien, że moi zawodnicy podchodzą do tego podobnie. Natomiast czas pokaże czy to wystarczy, aby utrzymać się w 2. lidze na dłużej. (...)
Zawodnicy są gotowi popełniać błędy i wyciągać z nich wnioski, wytyczać sobie kolejne cele i do nich dążyć, co dla mnie jako trenera jest wyznacznikiem, że to jak pracujemy ma sens. 

Dzisiaj już wiemy, że podopiecznym Michała Grodonia nie udało się na dłużej zadomowić w 2. lidze, ale nikt o to nie ma do nich pretensji, wszak osiągnęli historyczny sukces w postaci awansu do 1. ligi. 
Do tematu wrócimy w jednym z kolejnych wydań PL. 
PiSk / Foto: Arkadiusz Imiołek

wstecz